Karsal_Logo_Type-2

E-Posta

info@karsalgroup.com

Telefon

+90 256 567 12 12

Adres

Germencik / Aydın

Üretim

MAKİNELERİMİZ

Vakum Fümigasyon Tankı, Boylama Kontrol Makinesi, Yıkama Makinası, Shrink Film Makinesi, Ezme Makinesi, Kesme Makinesi, x-RAY Cihazı, Metal Dedektör

ÜRETİM HATLARI

Kuru İncir, Kuru Kayısı, Kuru İncir Ezme ve Kuru İncir Küp Kesme hatları bulunur.

Kuru Kayısı: Yıkama, kurutma, paketleme, sevkiyat

Kuru İncir: Fümigasyon, boylama kontrol, aflatoksin kontrol, yıkama, kurutma, ürün işleme, paketleme, sevkiyat

Kuru İncir Ezme: Fümigasyon, boylama kontrol, aflatoksin kontrol, yıkama, kurutma, ezme makinesinden geçip kutuya dolum, sevkiyat

Kuru incir Küp Kesme: Fümigasyon, boylama kontrol, aflatoksin kontrol, yıkama, kurutma, kesme makinesinden geçip kutuya dolum, sevkiyat

Üretim Aşamaları

Satın Alma

Firmamıza gelen ürünler girdi kalite kontrol raporu sonucunda değerlendirilir değerlemesi yapılıp, kabul, şartlı kabul ve ret olarak satın alma prosesi başlamış olur.

Fümigasyon

Satın alma prosesinden geçen ürünler haşere ve zararlı dış etmenlere karşı korunabilmesi için fümigasyona tabi tutulur. Bu uygulama, ürünlerin deforme olmasını engeller ve sağlığa uygun koşullarda taze kalmasını sağlar.

Aflatoksin Ön Kontrol

Ürünler karanlık odada mor ışık veren lamba altında, uzman personellerimiz tarafından kontrol edilerek risk taşıyan ürünler(yeşil renk veren incir) ayıklanır. Bu işlemden başarı ile geçen ürünler, BOYLAMA prosesine devam eder.

Boylama

Bu proseste incirler boylama eleğinden geçirilerek büyüklüklerine göre ebatlarına ayrılır. TS 541 standartlarına göre 1 ile 11numara arası sınıflandırılması yapılır, bir sonraki aşamaya devam eder.

Aflatoksin Kontrol

Ürünler karanlık odada mor ışık veren lamba altında, uzman personellerimiz tarafından kontrol edilerek risk taşıyan ürünler(yeşil renk veren incir) ayıklanır. Bu işlemden başarı ile geçen ürünler, YIKAMA prosesine devam eder.

Yıkama

Belirli proseslerden geçen incirler toz vb. yabancı maddelerden arındırılmak maksadıyla, en modern teknik donanımla hijyenik şartlarda tuzlu su ile yıkanıp temizlenir, daha sonra tekrar aflatoksin kontrolünden ve X-RAY cihazından geçirilerek bir sonraki aşamaya uygun hâle getirilir.

Kurutma ve Fırınlama

Steril hâle getirilmiş incirler, kurutma odasına alınması ile yıkamadan kaynaklanan nem oranının TS 541 standartları muhteviyatına uygun hâle getirilmek üzere kurutma işlemine tabi tutulur.

Üretim Aşamaları

Nihai Ayıklama

Bu prosese kadar ulaşabilen ürünler işleme ve paketleme bölümüne sevk edilmeden önce uzman personel tarafından nihai hassas seçim yapılıp son bir kez daha kontrolden geçirilir.

Laboratuvar

Laboratuvar bölümünde her proses sonrasında çeşitli testler yapılarak ürünlerin TS 541 standartlarına uygunluğu kontrol edilir.

İşleme ve Şekillendirme

İşleme prosesine gelen ürünlere yurt içi ve yurt dışı müşterilerimizin çeşitli işleme ve şekillendirme taleplerine göre personellerimiz tarafından dikkatli ve estetik bir uygulama yapılır.

Paketleme ve Kolileme

Hijyenik şartlarda paketlemesi yapılan ürünler modern selefon makinelerimizde selefonlanıp kolileme işlemi yapılır.

Final Kalite Kontrol

Başarıyla tüm proseslerden geçen ürünlerin paketleme ve kolileme bölümüne sevk olmadan önce işletme standartlarımıza, Türk Gıda Kodeksine, ve mevzuatına uygunluğu son bir kez daha kontrol edilir. Standartlara uygun olmayan ürünler ayrılır.

Nihai Ürün Depolama

Hazırlanmış olan ürünler özel ambalajlarında nihai ürün depolama şartlarına uygun olarak depolanır.. Burada son kalite kontrolden geçen partiler sevkiyata hazır bekletilir.

Sevkiyat

Son kalite kontrolünden geçen ürünlerin taşıma ve sevkiyat talimatına göre yurt içi veya yurt dışı lojistiği yapılır.